Porównanie giełd kryptowalut – która wygrywa w czerwcu 2023?

Redakcja

4 marca, 2024

Czy to prawda, że tylko największe giełdy kryptowalut są bezpieczne i oferują świetne, nowoczesne rozwiązania, które mogą zainteresować użytkowników? Niekoniecznie! Na rynku działa wiele świetnych, niszowych platform, którymi zdecydowanie warto się zainteresować!

Czym są giełdy kryptowalut – podstawowe informacje

W pewnym uproszczeniu są to platformy transakcyjne, które umożliwiają kupno, wymianę i sprzedaż cyfrowych walut, w tym:

 • Bitcoina,
 • Ethereum,
 • DOGE,
 • LiteCoina.

Największe giełdy kryptowalut oferują setki par handlowych – pozwalają zarówno na wymianę kryptowalut w parach, jak i na zakup z wykorzystaniem tzw. walut fiducjarnych: dolara, funta, jena czy naszej rodzimej złotówki. O tym, że giełdy krypto mają się świetnie, doskonale świadczą dane CoinMarketGap. Szacuje się, że łączna wartość cyfrowego kapitału przekracza 2,5 biliona dolarów. Niemal 40% z tej kwoty generuje Bitcoin. Szacowany dzienny wolumen transakcji jest zbliżony do 200 milionów dolarów.

Jakie cechy są kluczowe przy wyborze platformy? Te najważniejsze to:

 • bezpieczeństwo,
 • płynność,
 • dostępność.

To tylko niektóre z cech, na które warto zwrócić uwagę. Świetne rankingi giełd kryptowalut, które biorą pod uwagę sporo zmiennych znajdziesz tutaj: https://bitcoinpl.org/ranking-gield-kryptowalut.

Nasz ranking giełd krypto – oto serwisy, którymi warto się zainteresować w 2023 roku!

Jakim platformom warto teraz dać szansę? Wytypowaliśmy dla Was następujące serwisy:

 • Binance – to największa na świecie giełda kryptowalut pod względem wolumenu handlu. Użytkownicy mają do dyspozycji szeroki wybór cyfrowych walut, jak również zaawansowane narzędzia do analizy technicznej. Znana ze swojej niezawodności i płynności, Binance oferuje również programy edukacyjne dla początkujących inwestorów.
 • Coinbase – firma z siedzibą w USA, jest jedną z najbardziej renomowanych giełd na świecie. Użytkownicy cenią sobie łatwość obsługi, a także bezpieczeństwo, które zawsze jest na czele priorytetów platformy. Giełda ma również własną aplikację mobilną, co ułatwia inwestowanie w podróży.
 • Kraken – to giełda, która zasłynęła ze swojej przejrzystości i bezpieczeństwa. Użytkownicy mają dostęp do różnych kryptowalut i par handlowych. Oferuje także różne poziomy weryfikacji, co przekłada się na zwiększone limity wpłat i wypłat.
 • Bitfinex – jest giełdą, która powstała z myślą profesjonalnych traderach. Oferuje zaawansowane narzędzia do handlu i analizy, a także dostęp do księgi zleceń. Bitfinex pozwala także na handel z dźwignią.
 • eToro – platforma handlowa, która łączy handel kryptowalutami z inwestycjami społecznościowymi. Użytkownicy mogą obserwować i kopiować strategie inwestycyjne doświadczonych traderów, co czyni ją idealnym miejscem dla początkujących inwestorów.

W rankingu polskich giełd kryptowalut z pewnością trzeba umieścić Zondę oraz Egerę. To dwie platformy, które działają na rynku od wielu lat i mogą pochwalić się wieloma użytkownikami – nie tylko z Polski, ale i innych państw z Europy Środkowej.

Na co uważać przy zakładaniu konta na wybranej giełdzie kryptowalut?

Przede wszystkim na bezpieczeństwo. Paradoksalnie, wiele błędów, które mogą skutkować kradzieżą cyfrowego kapitału, można wyeliminować bardzo łatwo. Postaw na weryfikację dwuetapową, zmieniaj hasło co najmniej raz na miesiąc, a jeśli logujesz się z aplikacji mobilnej, upewnij się, że cyklicznie wykonujesz kopie danych. Już takie, podstawowe działania, znacząco zwiększają szanse na to, że Twoje cyfrowe środki nie padną ofiarą oszustów.

Polecane:

Nie znaleziono żadnych wyników

Nie znaleziono szukanej strony. Proszę spróbować innej definicji wyszukiwania lub zlokalizować wpis przy użyciu nawigacji powyżej.